אולם הספורט העירוני תל אביב | היכל קבוצת שלמה (דרייב אין, ת"א) | גל זוננשיין

יזם: עיריית ת"א-יפו והרשות לפיתוח כלכלי ת"א-יפו בע"מ | אדריכל: גולדשמידט-ארדיטי-בן נעים אדריכלים

ההחלטה להקים את אולם הכדורסל בדרייב אין באה בעקבות הריסתו של אולם אוסישקין בשנת 2007 והעדר אולם ביתי לקבוצת הפועל תל אביב בכדורסל אשר נדדה בין הדר יוסף הקטן לצרכיה ובית מכבי בראשון לציון, וכן סירובה לשחק באולם יד אליהו המזוהה עם היריבה העירונית מכבי תל אביב.

ההחלטה על הקמתו של האולם התקבלה ב-27 ביוני 2012 על ידי עיריית תל אביב, כחלק מתוכנית לשדרוג והרחבת המבנים בגני התערוכה הסמוכים‏.

יזם: עיריית תל אביב יפו באמצעות הרשות לפיתוח כלכלי תל אביב יפו בע"מ

אדריכל שנבחר: גולדשמידט-ארדיטי-בן נעים אדריכלים, בעלי ניסיון בהקמת אולמות ואצטדיוני ספורט ברחבי הארץ.

עבודתנו החלה באוגוסט 2012 לאחר קבלת קריאה דחופה מצד הרשות לפיתוח כלכלי שנדרשה על ידי ראש העיר להתערב בפרויקט ולוודא סיום ההקמה עד דצמבר 2014 לאפשר פתיחת עונת משחקים באולם, וזאת כאשר בשלב זה עדיין לא היה היתר בנייה לפרויקט.

כתנאי לתכנון דרשנו לקבל מהעירייה פרוגרמה המפרטת את הדרישות. מרגע קבלת הפרוגרמה המאושרת, שפירטה את תכולת האולם, היעודים השונים והתקני הספורט שבהם צריך לעמוד, התקיימו במשרדי האדריכלים ישיבות מרתוניות לצורך סגירת תכנון ובחירת קבלן.

קיימנו סיור לימודי להפקת לקחים מפרויקט אולם הכדורסל חולון והיכל נוקיה.

במהלך הפרויקט הוחלט שגם אירוע "צבע טרי" יתקיים באולם בנובמבר 2014 (חודש לפני הפתיחה) מה שמצד אחד הלחיץ את כולם ומצד שני גרם לקידום עבודות גמר לאירוע והשלמת הפרויקט בזמן.

שטח המבנה כ-6,600 מ"ר והוא מונגש לנכים אך לא למשחקי נכים. האולם מכיל כ-3,400 מושבים, כ-600 מתוכם מתניידים או מתקפלים, כדי לאפשר לארח באולם גם משחקי כדורעף וכדוריד. כמו כן האולם מיועד לאירוח הופעות וכנסים ואף משחקי טניס. צבעי הכיסאות אדום-לבן-כחול בדוגמה משובצת. מלבד האולם המבנה כולל 4 חדרי הלבשה, חדר כושר, חדרי עיתונות ושופטים וטרקלין לאח"מים וכן מבואת כניסה בעלת חזיתות זכוכית.

היקף הפרויקט: 90 מליון ש"ח

משך הביצוע: 16 חודשים

צוות מרגולין שטיפל בפרויקט: גל זוננשיין, אדווארד טולציס, עודד רחמים (סטודנט) ומיכאל גורליק.

האירוע הראשון שהתקיים באולם, עוד בטרם הושלמו בו עבודות הגימור הפנימיות, היה כאמור, יריד האמנות צבע טרי שהתקיים בו בתאריכים 4‏-8 בנובמבר 2014. לאחר עבודות הגימור והתקנת הפרקט התקיים טקס חנוכת האולם הרשמי מטעם העירייה ב-24 בדצמבר 2014.