הקמפוס החדש של מיקרוסופט בישראל: כך זה ייראה, בשטח של 43 אלף מ"ר | הבניין ירכז את פעילות מיקרוסופט ישראל וכן את מרכז המחקר והפיתוח המקומי ■ תפעול הבניין יתבצע על פלטפורמת הענן של מיקרוסופט Azure | The Marker Online

יזם: תדהר בע"מ | אדריכל: ישר אדריכלים | אדר' פנים: סטודיו גינדי | גוטסמן-שמלצמן אדריכלים

מיקרוסופט ישראל ומיקרוסופט מחקר ופיתוח יעברו לקמפוס מיקרוסופט החדש הנבנה בימים אלה באזור התעשייה הדרומי של הרצליה. המעבר צפוי במהלך שנת 2020. הקמפוס צפוי לאכלס אלפי עובדים. כלל הפעילות העסקית ופעילויות הפיתוח שכיום מבוצעות ברעננה ובהרצליה, ירוכזו במבנה החדש והוא יכלול מרכז חדשנות שידגים את טכנולוגיות החברה למבקרים.

שטח הקמפוס מסתכם בכ-43 אלף מ"ר. מיקרוסופט, שתשקיע בקמפוס מאות מיליוני שקלים, תחכור את המבנה לתקופה של 15 שנים עם אופציות להארכה. מדובר בהשקעה משמעותית של מיקרוסופט העולמית בישראל והבעת אמון של החברה, תוך מחוייבות ארוכת טווח ואסטרטגית לשוק המקומי. הקמפוס יאפשר למיקרוסופט להיות נגישה למפתחים, לשותפים המקומיים וללקוחות.

בהודעה מטעם החברה מציינים כי היבטים תפעוליים בבניין יופעלו על גבי הענן של מיקרוסופט כמו לדוגמא מערכת ההשקיה, וכי ישולבו בו טכנולוגיות תלת מימד ומציאות רבודה.  בקמפוס ניתן דגש מיוחד על חיבור של הסביבה אל העובד והמבקר שמתבטא באדריכלות הנוף החיצונית המזמינה אל תוך המבנה.

הבניין ייבנה על ידי אדריכלי הבניין "ישר אדריכלים" ו"תדהר". אדריכלי הפרויקט הם JV של ורד גינדי ושמלצמן גוטסמן. צוות ניהול הפרוייקטים הוא האחים מרגולין. חכירת המבנה תהיה מידי החברות תדהר, אקרו וקנדה ישראל.

לינק לכתבה המקורית בכלכליסט

קישור לעמוד פרויקט מיקרוסופט הרצליה