כך ייראה הקמפוס העצום שמקימה מיקרוסופט בהרצליה | מיקרוסופט ישראל ומרכז המו"פ של החברה בארץ יעברו לקמפוס חדש בגודל 43,000 מ"ר, שנבנה בימים אלה באיזור התעשייה הדרומי של הרצליה. המעבר צפוי במהלך 2020. | כלכליסט - מאיר אורבך

יזם: תדהר בע"מ | אדריכל: ישר אדריכלים | אדר' פנים: סטודיו גינדי | גוטסמן-שמלצמן אדריכלים

מיקרוסופט מעסיקה כיום יותר מ-1,000 עובדים והקמפוס החדש יוכל לאכלס אלפים. כלל הפעילות העסקית ופעילויות הפיתוח שכיום מבוצעות ברעננה ובהרצליה ירוכזו במבנה החדש והוא יכלול מרכז חדשנות שידגים את טכנולוגיות החברה למבקרים. מיקרוסופט תשקיע בקמפוס מאות מיליוני שקלים ותחכור את המבנה ל-15 שנה עם אופציות להארכה.

תכנון המבנה התבצע בין היתר, באמצעות פלטפורמת הולולנס של החברה ושירותי Azure. בכל קומה ובגג המבנה מתוכננות פעילויות "אדמה", במסגרתה יוכלו העובדים לשתול ירקות ולחבר את טכנולוגיית ההשקיה לענן.

הבניין ייבנה ע"י אדריכלי "ישר אדריכלים" ו"תדהר" כ-LEED Silver. אדריכלי הפרויקט הם JV של ורד גינדי ושמלצמן גוטסמן. צוות ניהול הפרוייקטים הוא האחים מרגולין. חכירת המבנה תהיה מידי החברות תדהר, אקרו וקנדה ישראל.

ענקית התוכנה פועלת בארץ באמצעות שני גופים: מיקרוסופט מו"פ בהרצליה (בהנהלת יורם יעקובי) – מרכז פיתוח וחדשנות אסטרטגי, ומיקרוסופט ישראל שברעננה (בהנהלת שלי לנצמן) המקדם מוצרי ענן וטרנספורמציה דיגיטלית של ארגונים במגזר העסקי והממשלתי. בהתאם לאסטרטגיית הנהגת החברה, גם מיקרוסופט ישראל מתמקדת בארבע השנים האחרונות בתחומי התוכנה למיניהם, ביניהם ליווי גופים פרטיים, ארגוניים ומוסדיים במעבר לענן.

מרכז הפיתוח בישראל הוא אחד משלושת המרכזים המובילים של החברה מחוץ לארה"ב ולצד ההנהלה בהרצליה, פועל גם בחיפה ובנצרת. הוא מתמקד בפיתוחי בינה עסקית, בינה מלאכותית, מנועי המלצות ואבטחה. בנוסף, חלקים מסוימים ב-Surface, מחשב הדגל של מיקרוסופט, מפותחים בישראל.

לינק לכתבה המקורית בכלכליסט

קישור לעמוד פרויקט מיקרוסופט הרצליה