הקמת מחלקת קורונה בבית חולים שערי צדק | "המאמץ שלנו כמרגולין לסייע לבית החולים במלחמה בקורונה גורם לתחושת שליחות וגאווה מיוחדת" | שיחה עם מנהל הפרויקט לירן מזרחי

יזם: בית החולים שערי צדק

ספר לנו על הקשר של חברת אחים מרגולין להקמת מחלקת קורונה?

במסגרת הפעילות של מרגולין ירושלים בניהול ופיקוח על פרויקטים בבית חולים שערי צדק, עלתה דרישה מצד בית החולים להרחיב את השירות למטופלים באזור ירושלים ובסביבתה בתקופת הקורונה.

בתאריך 15.3.20 התבקשה חברת אחים מרגולין ע"י בית החולים להקים מחלקת אשפוז למטופלי קורונה בזמנים קצרים ובסטנדרט גבוה המתאים למתקן רפואי.

 

איך מצליחים לעמוד במשימה בלוח זמנים צפוף? מהם שלבי הפרויקט?

הפרויקט ממוקם בחצר טכנית של בית החולים בשטח של כ- 400 מטר

השלב הראשון כלל פינוי מערכות מיזוג אוויר וקירור – במשך 3 ימי עבודה.

השלב הבא, שלב של קירוי המתחם וסגירה בקונסטרוקציית פלדה – עבודה של 2 צוותי עבודה 24 שעות ובמשך 5 ימי עבודה.

לאחר מכן המשכנו לשלב עבודות גמר ומערכות הכוללות מיזוג אוויר ואוורור, גזים רפואיים, תברואה, חשמל, תקשורת, מנ"מ –
במשך כ- 3 שבועות.

בשילוב צוותים רפואיים ויועצים מקצועיים היה עלינו לעמוד בסטנדרטים המתאימים לטיפול בחולי קורונה על ידי מתן פתרונות יצירתיים תוך מחסור בחומר מקצועי ותקינה מתאימה.

הפרמטרים שהנחו את התכנון הם:

  1. הגנה על הסביבה והצוותים הרפואיים: שמירה על רמת ניקיון וטיפול באוויר בפליטה מהמתחם באמצעות מסנני HEPA והכנסת אוויר מטופל, כדי להגן על סביבת המחלקה והצוותים הרפואיים.
  2. שירות למטופל: הקמנו מערכת מולטימדיה שמאפשרת לרופאים ולמשפחות המטופלים לתקשר עם המטופלים מרחוק באמצעות מערכות מולטימדיה חדשניות.
  3. חומרי הגמר: הינם חומרים אנטי בקטריאליים וברמת ניקיון שמתאימים לחדרי אשפוז בבית חולים, לרבות חיפויים, תקרות ואביזרי קצה.

השלב האחרון, שלב ביצוע הפעלות כדי שהמתחם יוכל לתפקד לרשות בית החולים. סיום  מתוכנן לתאריך 15.5.20

 

מהם האתגרים המשמעותיים ביותר בפרויקט?

האתגר הראשון הוא לייצר תוכניות ופתרונות הנדסיים למתקן ללא הגדרה ברורה או פרוגרמה.

התגברנו על האתגר הזה באמצעות צוות מקצועי ומיומן שנמצא באתר, מכיר היטב את הטיפול בבית חולים, באמצעות יכולות אלה התאמנו את הצרכים והתשתיות למחלקת קורונה כך שיתאימו לסטנדרטים המקובלים בבתי חולים בישראל.

האתגר הנוסף היה לרתום את הקבלנים לעבודה בזמני 0 בתקופה מאתגרת של מגפת קורונה והאטה של המשק ובנוסף לתפקד בהתחשב בסמיכות הפרויקט למחלקת קורונה פעילה.

קבלנים שעסקו בפרויקטים שונים בשערי צדק ובכלל הבינו את חשיבות המשימה עבור בית החולים והתושבים והתגייסו על מנת לייצר מתחם שמטרתו לטפל במחלקת הקורונה.

 

איך אתה מרגיש ברמה האישית לעסוק בפרויקט בתקופה הזאת?

המאמץ שלנו לסייע לבית החולים במלחמה בקורונה גורם לתחושת שליחות וגאווה מיוחדת ומוטיבציה גבוהה, מצב זה מהווה אתגר גדול ומשמעותי הן ברמה הנדסית והן ברמה מנהיגותית להניע את הצוותים ובעלי התפקידים לעמוד באתגר.

 

 

 

   

 

   

 

   

 

  

 

   

 

 

צוות הפרויקט מרגולין ירושלים: יוסי ולאס שותף ומנהל סניף ירושלים, לירן מזרחי מנהל פרויקט, שאר ישוב קלמנוביץ, יונתן קרואני מפקחים, אדריאן ליבר מפקח מערכות