פרויקט 431 – מערב | הקמת מסילת רכבת חדשה שתחבר את מסילת החוף עם הקו לירושלים | שמעון שוגל

יזם: רכבת ישראל

הקמת מסילת רכבת חדשה שתחבר את מסילת החוף עם הקו לירושלים. הפרויקט חולק בין 2 חברות ניהול והקטע שמנוהל על ידנו הינו מתחילת הקו בתחנת משה דיין ועד תחנת ראשונים. 7.5 ק"מ של פרויקט. הפרויקט מבוצע עבור רכבת ישראל ומנוהל ע"י אגף ביצוע בראשות מוטי דבדה. הפרויקט התחיל בתכנון מפורט שאותו הוביל במשך כשנתיים יעקב קריז'נר, אורן יפת ולירן עובדיה. התכנון כלל את תכנון הקו המערכות הנלוות, העתקת תשתיות לאומיות כקווי מתח על עליון צמצום אגני שיקוע ובנית אגן חדש העתקת תשתיות תקשורת מים וכדומה.

בנוסף, הצוות הוביל וניהל בכל קטע מתכנן ראשי ובעצם ניהל מערך תכנון של עשרות יועצים שנדרש לתכנון הפרויקט. עם קבלת אישור משרד התחבורה יצא הפרויקט לביצוע, להלן תאורו בקצרה: הפרויקט שלנו מחלוק ל- 5 קטעים:

הקטע הראשון נקרא קטע 5 – הקבלן הראשי הינו סולל בונה, היקף העבודה הינו 400 מליון ₪ והעבודה בו התחילה בסוף חודש ינואר, משך הביצוע הינו 43 חודש. בקטע זה מבוצעות עבודות חפירה משמעותיות, עבודות ביצוע כלונסאות היוצרות חפיר שבתוכו תיסע הרכבת ועבודות בינוי ומערכות. גולת הכותרת של קטע זה הינו ביצוע מנהרה באורך של כ 500 מטר בקוטר של 16 מטר. המנהרה תבוצע בשיטת NATM וקצב העבודה הצפוי הינו כ- 1 מטר ביום וזאת לאור סוג הקרקע החולית.
הצוות שלנו שמנצח על הפרויקט הינו מנהל הפרויקט – משה עזריה, עמרי אשל, יוסף בבדזיאנוב.

הקטע הבא הינו קטע 6 – הקבלן הראשי הינו טרארמה, היקף העבודה הינו כ- 200 מליון ₪, משך הביצוע הינו 33 חודש והעבודה בו תחל במהלך חודש יולי. קטע זה מהווה המשך לקטע 5, הרכבת שיוצאת מהמנהרה ממשיכה בתוך חפיר שמתחיל לעלות כלפי מעלה ובהמשכו יבוצע גשר שמטפס לגובה של כ- 20 מטר. הגשר בחלקו הינו גשר קורות ובחלקו השני גשר המבוצע בשיטת הזיז המאוזן המפתח בין העמודים הינו כ 80 מטר.

קטע מספר 7 – בקטע זה תוקם תחנת רכבת חדשה "תחנת מעוין שורק", תחנה זו הינה חניון לרכבים פרטים בין 4 קומות כאשר הרכבת נוסעת בקומה החמישית. את התחנה ישרתו נתיבי תחבורה ציבורים, מוניות, שבלי אופניים ורכב פרטי. קטע זה נמצא בימים אלו במכרז קבלני, משך הביצוע הינו 31 חודש וערך הביצוע הינו כ- 200 מליון ₪. בקטע זה מבוצעות בימים אלו עבודות קידום זמינות של העתקת תשתיות כקווי מקורות בקוטר 40", העתקת קווי תקשורת ודחיקת קווי ניקוז מתחת למסעות קיימים.
את העבודה מוביל אורן יפת יחד עם תומר אנגלנדר.

קטע מספר 8 – קטע זה מבוצע ע"י חברת דניה, היקף הביצוע הינו 300 מליון ₪ ומשך הביצוע הינו 42 חודש. קטע זה מורכב בהיבט הביצוע, הרכבת שיוצאת מהתחנה ממשיכה על גבי מערכת גשרים לתחנת ראשונים. סוגי הגשרים שיבוצעו הקטע זה הינם גשרי קורות, גישור בשיטת הזיז המאוזן בשל מתפלים של כ- 80 מטר בין נציבים, וגשר בדחיקה מעל כביש 412 הסואן.
הקטע מנוהל ע"י רונן דביר, ולדימיר שרשוב, ואיציק מימון מהנדס צעיר שהצטרף לחברה.